Jaka fryzura dla kwadratowej twarzy? Propozycje dla różnych długości włosów | biuti.pl
Przeglądaj

Naszego bloga

Jaka fryzura dla kwadratowej twarzy? Propozycje dla różnych długości włosów

26 Mar 2020 6 min

Wybierając nową fryzurę, warto mieć na uwadze to, czy będzie ona pasowała do Twojego kształtu twarzy. Dobrze dobrane cięcie pozwoli nie tylko uwydatnić zalety, ale i odwróci uwagę od nielubianych mankamentów. Sprawdź, jakie fryzury polecają profesjonaliści biuti.pl dla kobiet o kwadratowej twarzy.

Jeśli nie jesteś pewna, jaki kształt ma Twoja twarz, zajrzyj do naszego poprzedniego artykułu (“określenie kształtu twarzy”), w którym opisywaliśmy najpopularniejsze kształty i radziliśmy, jak je określić.

Czym charakteryzuje się twarz kwadratowa?

Twarz kwadratową łatwo pomylić z twarzą okrągłą, jednak odróżnia się ona ostrzejszymi kątami i liniami. Te różnice są najbardziej widoczne na szczęce, która jest mocno zarysowana oraz przy linii włosów. Układa się ona w specyficzne kąty proste po bokach twarzy, w przeciwieństwie do twarzy okrągłej, w której linia włosów jest delikatniejsza i przypomina bardziej półkole. 

 

Charakterystyczną cechą twarzy kwadratowej jest to, że jej czoło i szczęka są tej samej szerokości. Zazwyczaj też ten typ twarzy jest równie wysoki co szeroki, czym również przypomina nieco twarz okrągłą. Jeśli jednak twoja twarz jest dłuższa niż szersza, oznacza to, że twoja twarz jest prostokątna.

Długie fryzury dla kwadratowej twarzy

Posiadaczki długich włosów i kwadratowej twarzy powinny przede wszystkim dobierać fryzury, w których włosy luźno opadają w okolicach twarzy. Ciasny kok lub koński ogon zdecydowanie nie są zalecane. Jeśli jednak zdecydujesz się na takie uczesanie, wypuść kilka kosmyków lub pozwól grzywce lekko opaść na twarz. 

 

Dobrze obcięta grzywka będzie twoim wielkim sprzymierzeńcem. Wybierz jej skośną lub półokrągłą wersję. Proste, ciężkie grzywki podkreślą mocne rysy i przytłaczają twarz.

Długa fryzura do kwadratowej twarzy Źródło: http://pophaircuts.com/

Dobrym pomysłem będzie też zaczesywanie włosów na jedną stronę. Taki zabieg dodaje stylizacji nieco tajemniczego i flirciarskiego charakteru, a w dodatku pięknie podkreśla szyję i odwraca uwagę od mocnej szczęki. 

 

Jeśli zastanawiasz się, czy prostować włosy, mamy na to prostą odpowiedź. Loki i fale są najlepszymi przyjaciółkami posiadaczek kwadratowej twarzy, dlatego odłóż prostownicę w kąt lub wykorzystaj ją do podkreślenia skrętu.

Włosy półdługie przy kwadratowej twarzy

Włosy półdługie to najlepsza fryzura dla twarzy kwadratowej. Łagodzą rysy i dodają MNÓSTWO kobiecości. Warto zdecydować się na długości, które kończą się poniżej linii szczęki, by niepotrzebnie jej nie poszerzać. 

 

Fryzjerzy polecają cięcia asymetryczne, w których kosmyki mają różne długości. Ten rodzaj fryzury dodaje twarzy lekkości i miękkości. Jeśli Twoje włosy są kręcone lub falowane, jesteś prawdziwą szczęściarą. Skręty stanowią dla twarzy kwadratowej cudowną ramkę, a ich puszystość idealnie przykrywa widoczne kąty.

Fryzura do kwadratowej twarzy przy włosach półdługich Źródło: https://natureofnature.org/
Krótkie fryzury dla kwadratowej twarzy

Niestety mało jest krótkich fryzur, które będą pasować do twarzy kwadratowej. Nie znaczy to jednak, że musisz z nich całkowicie rezygnować. 

 

Pamiętaj jednak, by przy krótkiej fryzurze pozostawić dłuższą grzywkę. Możesz zaczesywać ją na bok lub zdecydować się na asymetryczną, postrzępioną wersję. Doda ona twarzy nieco buntowniczego charakteru, dlatego nasze profesjonalistki zachęcają, by przy tej fryzurze poeksperymentować także z kolorem. Blady róż, gorzki brąz lub siwawa wersja blondu idealnie pasują do krótkich, rockowych fryzur.

Krótka fryzura do kwadratowej twarzy Źródło: https://www.harpersbazaar.com/
Jakich fryzur unikać przy twarzy kwadratowej?

W biuti.pl zawsze wychodzimy z założenia, że eksperymentowanie z własnymi włosami jest najlepszym sposobem na osiągnięcie fryzury idealnej. Wiemy jednak, że źle dobrane cięcie może spowodować dużo niepotrzebnych nerwów (chyba każda z nas przez to przeszła), dlatego podpowiadamy jakich stylizacji powinnaś unikać, jeśli twoja twarz ma kwadratowy kształt. 

 

  • Proste grzywki – wyostrzają rysy i przyciągają wzrok na najbardziej problematyczne partie twarzy,
  • Proste, oklapnięte włosy – przy kwadratowej twarzy zawsze wybieraj fryzury dodające włosom objętości,
  • Przedziałek na środku głowy – dzieli Twoją buzię na pół i podkreśla ostrość szczęki.

 

Jeśli wciąż nie jesteś pewna, na jaką fryzurę powinnaś się zdecydować, najlepiej umówić się na wizytę u profesjonalnej stylistki. W biuti.pl możesz zamówić taką wizytę nawet do swojego domu! Wystarczy, że wybierzesz miasto oraz rodzaj usługi, a następnie zarezerwujesz termin u odpowiadającej Ci mobilnej fryzjerki.

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżkę -15% na pierwszą wizytę profesjonalistki.

Obecnie biuti.pl działa już w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. W najbliższych tygodniach planujemy wystartować w Łodzi i Poznaniu.

Adres email
Skąd jesteś?

Aby skorzystać ze strony biuti.pl
obróć telefon do pionu.