Jaka fryzura do okrągłej twarzy? Propozycje na różne długości włosów - Biuti.pl
Przeglądaj

Naszego bloga

Jaka fryzura do okrągłej twarzy? Propozycje na różne długości włosów

20 maja 2019 6 min

W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, jak prawidłowo określić kształt swojej twarzy i dlaczego ta klasyfikacja jest tak istotna dla wizerunku każdej z nas. Jeśli przeprowadziłaś już naszą analizę i okazało się, że Twoja buzia zalicza się do typów okrągłych, nasz nowy wpis jest właśnie dla Ciebie! Czytaj dalej i przekonaj się jakie fryzury będą idealne dla kobiet o okrągłej twarzy.

Długie włosy

Długie włosy od lat są typowane jako najlepsza opcja dla kobiet o okrągłych twarzach. Częściowo jest to prawda: długie włosy (to znaczy, takie sięgające poniżej ramion) pięknie „wydłużają” twarz i maskują jej najszersze punkty. Jednak, gdy dla wygody włożymy kosmyki za ucho, efekt zaczyna mijać się z celem. Dobrym rozwiązaniem będzie tu ukośna grzywka, której zadaniem będzie delikatnej okalanie twarzy.

 

Jeśli chodzi o ułożenie fryzury, zdecydowanie polecamy miękkie i naturalne fale lekko nachodzące na twarz. Taki zabieg nada włosom objętości i jednocześnie odciągnie uwagę od krągłych policzków. Możesz też zdecydować się na cieniowanie fryzury, jednak wystrzegaj się cieniowania w okolicy brody, gdyż zwróci to na nią niepotrzebną uwagę.

Fryzura do okrągłej twarzy - Aishwarya Rai Fryzura do okrągłej twarzy - Aishwarya Rai, żródło: redbookmag.com
Włosy średniej długości

Zachwycasz się zdjęciami modelek i aktorek prezentujących na czerwonych dywanach fryzury typu long bob? Świetnie się składa, bo to fryzura wprost idealna dla okrągłej twarzy. Opcji jest wiele: możesz zdecydować się na wersję prostą lub asymetryczną, z grzywką lub bez, kręconą lub falowaną.

 

Long bob sprytnie ukryje szerokie punkty Twojej twarzy i podkreśli te, z których jesteś najbardziej dumna. Jedynym wariantem tej fryzury, którego powinnaś unikać to całkowicie płaskie uczesanie. W grę wchodzą oczywiście proste włosy, jednak pamiętaj, by zadbać o odpowiednią objętość fryzury tak, aby włosy nie przylegały do skóry głowy.

Fryzura do okrągłej twarzy - Adele Fryzura do okrągłej twarzy - Adele, żródło: redbookmag.com
Krótkie włosy

Być może wydaje Ci się, że przy okrągłej twarzy powinnaś wystrzegać się krótkich fryzur. To przekonanie, choć popularne, jest wyjątkowo błędne! Krótka fryzura może dodać Ci nie tylko charakteru, ale i pewności siebie. Ważne jedynie, by została dobrze wykonana.

 

Decydując się na krótkie cięcie pamiętaj, by nie wybierać gładkich, grzecznych fryzur. W przypadku okrągłej twarzy najlepiej sprawdzą się uczesania pocieniowane i rozczochrane, z największą objętością na szczycie głowy. Dobrym wyborem będzie też fryzura z kosmykami nachodzącymi lekko na twarz lub z grzywką zaczesaną na bok.

Fryzura do okrągłej twarzy - Kate Mara Fryzura do okrągłej twarzy - Kate Mara, żródło: redbookmag.com
Jakich fryzur unikać przy okrągłej twarzy?

Posiadaczki okrągłych twarzy powinny przede wszystkim unikać wszelkich ścięć i ułożeń, które skupiają się w okolicach szczęki i policzków. Nadmierna objętość w tych miejscach sprawi, że punkty te wydadzą się masywniejsze niż w rzeczywistości i twarz optycznie jeszcze bardziej się rozszerzy.

 

Jeśli zdecydujesz się na grzywkę, najlepiej będzie wybrać te opadające na bok. Ciężka i prosta grzywka, typu Zoe Dechanel, wygląda niezwykle dziewczęco, ale przy okrągłej twarzy wyda się ciężka i wyznaczy niepotrzebną, poprzeczną linię.

 

Warto również przemyśleć dobór przedziałka. Ten na środku jest zdecydowanie odradzany paniom o okrągłych buziach, ponieważ sprawia, że wzrok rozmówcy automatycznie koncentruje się na środkowej części twarzy. Najlepiej będzie wybrać przedziałek z boku głowy, co nada twarzy lekkości i optycznie ją wysmukli.

Wciąż nie jesteś pewna, na jaką fryzurę się zdecydować? Zamów wizytę domową jednej z naszych profesjonalistek, a ona z pewnością doradzi Ci, co najlepiej pasuje do Twojego typu urody.

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżkę -15% na pierwszą wizytę profesjonalistki.

Obecnie biuti.pl działa już w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. W najbliższych tygodniach planujemy wystartować w Łodzi i Poznaniu.

Adres email
Skąd jesteś?

Aby skorzystać ze strony biuti.pl
obróć telefon do pionu.