Najczęściej

Zadawane pytania

Czym jest biuti.pl

biuti.pl jest platformą online, która za cel stawia sobie łączenie fryzjerek, makijażystek, wizażystek i kosmetyczek świadczących usługi domowe z potencjalnymi klientkami. Taki Uber Eats tyle, że dla branży beauty. Dzięki biuti.pl otworzysz swój wirtualny salon piękności w aplikacji (bez konieczności zakładania firmy!) i będziesz mogła zarabiać więcej niż dotychczas na swoich własnych zasadach.

Jak to działa?

Jako Profesjonalistka możesz otworzyć w aplikacji swój wirtualny salon (zarejestrować konto), który będzie widoczny dla pozostałych użytkowniczek biuti.pl. Po określeniu czym się zajmujesz, opublikowaniu portfolio, ustaleniu cen i dostępności, Klientki będą mogły rezerwować Twoje usługi, wybierając z poziomu aplikacji konkretną datę, godzinę i rodzaj zabiegu. Twoim zadaniem będzie przyjechać w wyznaczone miejsce w wyznaczonym czasie i wykonać zamówioną usługę najlepiej jak potrafisz.

Skąd będę wiedzieć jak dojechać do klientki?

W aplikacji znajdziesz dokładny adres klientki, a po kliknięciu w ikonę mapy zlokalizowaną tuż obok adresu, serwis przekieruje Cię do mapy. Pomoże Ci ona wyznaczyć najlepszą trasę przejazdu.

W jaki sposób dowiem się o zamówionej wizycie?

Dzięki Kalendarzowi i funkcji powiadomień mailowych i SMSowych, które będziemy do Ciebie wysyłać, gdy ktoś zdecyduje się skorzystać z Twoich usług.

Ponadto, w zakładce “Terminarz” możesz przeglądać wszystkie swoje zaplanowane wizyty. Dodatkowo, 24 godziny przed wizytą wyślemy Ci przypominającego SMSa, żebyś mogła spokojnie rozplanować swój dzień.

Jak klientka zapłaci mi za usługę?

Klientki opłacają wizytę przy pomocy systemu PayU, od razu po złożeniu zamówienia. biuti.pl będzie przesyłać Ci pieniądze w postaci cotygodniowego przelewu, potrącając przy tym 10% prowizji od każdej wykonanej usługi. Pamiętaj o tym, ustalając swój cennik!

Czy klientka będzie mogła wystawić opinie?

Oczywiście. Po zrealizowanej usłudze każda klientka będzie miałą możliwość oceny Twojej usługi oraz dodawania opinii. Dzięki pozytywnym opiniom od klientów z łatwością zyskasz kolejnych.

Jakie mam korzyści z używania aplikacji?

Przede wszystkim, dzięki biuti.pl to klientki będą szukać Ciebie, a nie Ty ich. Nie musisz już ogłaszać się na grupach czy portalach ogłoszeniowych, a możesz w pełni legalnie oferować to, w czym jesteś najlepsza! Ze względu na Twoją mobilność, masz szansę trafić do nowych klientek, które z różnych powodów nie mogły dotrzeć do Ciebie i rozbudowujesz tym samym swoje portfolio. Wygodną częścią współpracy z biuti.pl jest również pewna zapłata, którą co tydzień otrzymujesz na konto. Nie musisz już martwić się o drobne i wydawanie reszty, ponieważ transakcje są wykonywane w całości bezgotówkowo.

Ile kosztuje prowadzenie konta na biuti.pl?

Prowadzenie konta jest całkowicie darmowe – zarówno dla profesjonalistów i jak dla klientek. biuti.pl pobiera jedynie 10% prowizji od każdej usługi, którą wykonasz, co oznacza, że nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, dopóki nie zarabiasz na naszej platformie. Fair, prawda?

Jaki jest model rozliczeniowy?

biuti.pl pobiera jedynie 10% prowizji od każdej usługi, którą wykonujesz. Kwota prowizji jest kwotą netto, a w przypadku profesjonalistów niebędących czynnymi płatnikami VAT, netto jest równe kwocie brutto.

Nie posiadam działalności gospodarczej. Czy mogę świadczyć usługi przez biuti.pl?

Oczywiście, że tak. Ustawa Prawo przedsiębiorców z dnia 6 marca 2018 roku wprowadziła pojęcie działalności nierejestrowanej (artykuł 5.1). Działalność nierejestrowaną możesz prowadzić do momentu, gdy Twój miesięczny przychód z owej działalności nie przekracza 50% minimalnego wynagrodzenia (w 2019 roku jest to 1125 zł). Warto tutaj dodać, że 1125 zł to limit przychodów należnych z działalności nierejestrowanej, nie zaś w ogóle przychodów osiąganych przez osobę. Możesz więc być pracownikiem i jednocześnie po godzinach “dorabiać sobie” w ramach działalności nierejestrowanej. Po bardziej szczegółowe informacje odsyłamy do wspomnianej ustawy.

Kiedy dostanę pieniądze za zrealizowane usługi na konto?

Przelewy będą pojawiać się na Twoim koncie raz w tygodniu.

Czy mogę sama ustalić cenę moich usług?

Tak. W aplikacji biuti.pl sama ustalasz ceny oferowanych usług.

Czy mogę wybrać, które usługi chce wykonywać?

Oczywiście, że tak. W zakładce “Oferta” w sekcji “Świadczone Usługi” masz możliwość zaznaczenia, jakie usługi chcesz świadczyć, ich cenę oraz jak długo trwa wykonanie usługi.

Czy mogę dodać nowe usługi do swojego cennika?

Jasne. Wystarczy że zaznaczysz ją w sekcji “Świadczone usługi”, uzupełnisz cenę i czas ich trwania. Następnie zapisz ustawienia i... gotowe!

Czy mogę odwołać wizytę?

Rezerwację można anulować do 24 godzin przed rozpoczęciem usługi. W takim wypadku będziemy musieli dokonać zwrotu pieniędzy na konto klientki za niewykonaną usługę.

Czy klientka może odwołać wizytę?

Tak. Klientka może anulować rezerwację do 24 godzin przed rozpoczęciem usługi. Wyślemy Ci odpowiednie powiadomienie, gdy wizyta zostanie odwołana.

Czy biuti.pl przypomni mi o wizycie?

Tak, biuti.pl przypomni Ci o zaplanowanych wizytach. Przypomnienia są wysyłane na twój adres mailowy oraz SMSem gdy wizyta zostanie zarezerwowana oraz 24 godziny przed samą wizytą.

Co wpisać w umowie, jeśli nie prowadzę działalności rejestrowanej (brak NIPU, REGONu, etc)?

Jeśli nie posiadasz działalności gospodarczej, po prostu wykreśl tę część w umowie.

Jakie zdjęcie powinnam wrzucić do portfolio, aby dobrze wyglądały?

Z uwagi na to, że aplikacja biuti.pl działa wyłącznie na smartfonach, zdjęcia powinny mieć format pionowy i być kadrowane tak, aby efekty Twojej pracy (pięknie ufarbowane włosy, oszałamiające paznokcie, zjawiskowy make-up, itp.) znajdowały się w centrum.

Aby skorzystać ze strony biuti.pl
obróć telefon do pionu.