biuti.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

Kobieta

Jak dbać o siwe włosy?

Jak dbać o siwe włosy?

Piękne, zdrowe i lśniące włosy są naszym wspaniałym atutem. Niestety każda osoba z biegiem czasu zaczyna naturalnie siwieć. Są też i takie osoby, którym szare włosy pojawiają się dużo wcześniej, np. w wyniku stresu. Siwe włosy wymagają od nas szczególnej pielęgnacji, aby móc dalej zachować ich zdrowy wygląd i połysk. Zastanawiasz się, jak tego dokonać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak dbać o siwe włosy oraz jak zmniejszyć ich widoczność.

Siwe włosy – czym się charakteryzują?

Występujące siwe włosy zazwyczaj są spowodowane przez naturalny proces starzenia, ale może być również przez naszą genetykę lub niektórymi stanami chorobowymi. Takie włosy mają bardziej kruchą strukturę i mogą być bardziej szorstkie. Dodatkowo, mogą być trudne do farbowania i nie przyjmować koloru tak dobrze jak inne włosy. Tempo pojawiania się siwych włosów może być różne u poszczególnych osób. Często wiąże się z wolniejszym wzrostem włosów i krótszymi przerwami między kolejnymi strzyżeniami. Odpowiednia pielęgnacja siwych włosów poprzez regularne podcinanie i zabiegi pielęgnacyjne może pomóc zminimalizować ich występowanie.

jak dbać o siwe włosy

Dlaczego włosy siwieją?

Z wiekiem zmniejsza się liczba i aktywność melanocytów. Wraz ze spadkiem ilości melaniny odcień naszego naturalnego koloru zaczyna powoli zanikać. Pojawia się to zazwyczaj u osób po 40 roku życia. U niektórych osób pierwszą siwizną może być pojedyncze srebrne pasmo, a u innych większa zauważalna garść kosmyków. Niezależnie od tego, pojawienie się siwych włosów jest niestety nieuniknione. Z powodu predyspozycji genetycznych u niektórych osób pojawią się znacznie wcześniej niż u innych.

Sprawdź także: Jak dbać o włosy podczas snu?

Siwe włosy – jak ukryć lub… wyeksponować?

Podczas gdy niektóre osoby akceptują swój nowy odcień, inni mogą chcieć ukryć swoje siwe pasma. Jeśli zdecydowałaś się ukryć swoje pierwsze szare pasma, możesz wykonać koloryzację w odcieniu, który pasuje do Twojego naturalnego koloru. Pomoże to ukryć proces siwienia i sprawi, że każdy włos będzie wyglądać na odżywione i zdrowe. Po zafarbowaniu włosów, pamiętaj, by co 4-6 tygodni poprawiać wygląd włosów u nasady, gdyż to właśnie tam siwizna zaczyna się najszybciej. Osoby, które chcą podkreślić swoją siwiznę, mogą rozważyć podkreślenie poszczególnych pasm w różnych odcieniach srebra lub szarości. W ten sposób wydobędziesz piękno z każdego siwego pasma. Pamiętaj także, aby dbać o swoje siwe włosy, używaj szamponów specjalnie przeznaczonych dla nich i pamiętaniu o regularnej odżywce.

Siwe włosy – jak farbować?

Podczas farbowania włosów, ważne jest, aby używać produktu przeznaczonego specjalnie do tego celu, ponieważ może on wymagać więcej pigmentu niż inne barwniki. Aby zapewnić odpowiednią koloryzację, zacznij od konsultacji z profesjonalnym stylistą, który może polecić Ci odpowiedni rodzaj farby oraz technikę. Dzięki temu będziesz miała pewność, że kolor będzie wyglądał naturalnie i utrzyma się dłużej. Dodatkowo, po farbowaniu warto rozważyć stosowanie produktów z naturalnymi składnikami, takimi jak: aloes, masło shea lub olejek kokosowy. Pomogą w zachowaniu żywości i blasku włosów. Odpowiednie szampony oraz odżywki pozwolą cieszyć się pięknymi, zdrowo wyglądającymi włosami bez obaw o to, że siwizna weźmie górą.

Sprawdź także: Jak dbać o włosy żeby szybciej rosły?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *