biuti.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu.

KobietaUroda

Jaka fryzura do kwadratowej twarzy będzie idealna?

Jaka fryzura do kwadratowej twarzy będzie idealna?

Dobór odpowiedniej fryzury nie jest prostą sprawą. Przede wszystkim należy dopasować ją do kształtu twarzy. Ważne jest także, aby dobrze się czuć we fryzurze, którą dobierze fryzjer. Oczywiście nie bez znaczenia dla wielu kobiet jest także łatwość ułożenia włosów. Jak zatem dopasować fryzury dla kwadratowej twarzy?

Jaka fryzura do kwadratowej twarzy?

Kwadratowa twarz przede wszystkim charakteryzuje się mocną linią żuchwy. Podbródek jest zwyczajowo mały, a dolna część dość szeroka. Często taki typ urody mylony jest z okrągłą twarzą, a jednak oba typy urody nie mają ze sobą wiele wspólnego, jeśli chodzi o dopasowanie fryzury. Panie mające kwadratową twarz najczęściej mają czoło i szczękę o takiej samej szerokości. Jaka fryzura do kwadratowej twarzy będzie najlepsza? Przede wszystkim świetnie współgrają z takimi rysami asymetryczne cięcia. Bardzo wielu fryzjerów decyduje się na cieniowanie z pazurkami. Wskazany jest artystyczny nieład na głowie.

Czy grzywka pasuje do kwadratowej twarzy?

Grzywka przez niektóre panie jest kochana, a przez inne nienawidzona. Grzywkę możną ściąć na wiele sposobów i w sumie jest ona praktycznie zawsze modna. Jak ma się grzywka w przypadku kwadratowej twarzy? Czy panie o takich rysach mogą sobie pozwolić na grzywkę? Oczywiście, że tak. Należy jednak dobrać odpowiednie cięcie. W tym przypadku sprawdzi się doskonale grzywka na bok, która opada lekko na czoło i wyszczupla oraz wydłuża rysy. Cieniowane grzywki również będą świetnie wyglądać. W przypadku, gdy kobieta pragnie prostego cięcia, to także może sobie na to pozwolić. Wystarczy, że nie będzie to ciężka i gruba grzywka, a lekka i delikatna. Nie powinna się ona kończyć także na linii brwi, gdyż może jeszcze bardziej wyostrzyć kwadratowe rysy twarzy. Dobrze jest także unikać wydzielania przedziałka na środku.

Włosy cieniowane do kwadratowej twarzy

Jak już wcześniej zostało wspomniane, kwadratowa twarz doskonale komponuje się z włosami niedbale ułożonymi. Z tego względu najczęściej włosy są cieniowane. Warto także pozostać przy długich cięciach, jeśli jest taka możliwość. Wówczas zdecydowanie lepiej będzie można ułożyć włosy na wiele sposobów. W przypadku pań, które wolą krótsze włosy, najlepszym rozwiązaniem jest cięcie poniżej linii szczęki. Dobrym rozwiązaniem jest bob lub luźne pazurki, które dodadzą objętości i wizualnie wyszczuplą twarz. Najlepszym rozwiązaniem są półdługie włosy, które doskonale współgrają z przedziałkiem na boku i zwiewną grzywką. Oczywiście włosy muszą być cieniowane, aby można było je stylizować w dowolny sposób. Zyskują także dzięki takiemu cięciu objętości i lekkości. Cieniowanie można przeprowadzić na całości włosów lub jedynie na końcówkach. Obie opcje będą świetnie się nadawać dla kwadratowej twarzy.

Kwadratowa twarz i loki

Wiele pań marzy o kręconych włosach. Natomiast panie z naturalnymi lokami marzą o prostych i taki jest odwieczny problem. Oczywiście w obu przypadkach można zrealizować marzenia. Kręcone włosy można wyprostować w salonie fryzjerskim podczas specjalnego zabiegu, którego efekt utrzymuje się nawet do 6 miesięcy. Proste włosy można także szybko zmienić w burzę loków. Czy loki pasują do kwadratowej twarzy? Odpowiedź jest twierdząca. Dodatkowo mogą to być zarówno delikatne fale, jak i mocny skręt. Kręcone włosy można samodzielnie zrobić w domu, używając lokówki. Można także udać się do fryzjera, który zrobi taką fryzurę na dłuższy okres. Dobrze jest do kwadratowej twarzy wykonać długie pukle, które delikatnie opadają. Oczywiście ważne jest także cieniowanie. Takie włosy można stylizować na różne sposoby. Różnego rodzaju luźne koki i upięcia z wolno zwisającymi pasmami dodadzą delikatności i uroku paniom w każdym wieku.

Jaka koloryzacja jest najlepsza dla pań z kwadratową twarzą?

Kolor włosów przede wszystkim dobiera się do karnacji. Są metody koloryzacji, którymi można optycznie złagodzić rysy twarzy. W przypadku kwadratowej twarzy świetnie sprawdzą się delikatne jasne refleksy, które optycznie dodadzą objętości, a skóra nabierze blasku. Najskuteczniejszą metodą jest sombre, która powoduje, że włosy wyglądają, jakby były muśnięte delikatnie słońcem. Takie refleksy będą doskonale wyglądać u blondynek i brunetek. Bardzo ważna jest także pielęgnacja włosów i używanie odpowiednich kosmetyków. Przede wszystkim należy używać dobrej jakości szamponu i odżywki. Najlepiej postać na produkty polecane przez fryzjerów. Raz w tygodniu warto użyć serum na końcówki oraz zrobić maseczkę, która zregeneruje i wzmocni włosy. Szczególnie dużo uwagi do pielęgnacji należy przyłożyć w okresie letnim. Promienie słonecznie szybko niszczą włosy, które stają się matowe i kruche. Dobrze jest używać szamponów z filtrem UV, które będą chronić pasma przed niekorzystnym działaniem słońca. Warto także wybrać szampon, który będzie przeznaczony do włosów farbowanych. W sklepach dostępne są profesjonalne szampony, które doskonale pielęgnują kolor. Panie o blond włosach powinny wybrać fioletowe szampony, które niwelują żółte odcienie, a brunetki uniwersalny szampon do włosów farbowanych.

.

GOLDCARE

Udostępnij