Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Najmodniejsze fryzury dla okrągłej twarzy

25 września 2022 okrągła twarz jakie włosy

Wiele kobiet z okrągłą twarzą zastanawia się, jaka fryzura będzie dla nich najodpowiedniejsza. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najmodniejszymi propozycjami.

Dopasowanie fryzury

Podczas wyboru fryzury niezwykle istotnym aspektem jest jej odpowiednie dopasowanie do kształtu twarzy, ale także innych cech charakterystycznych danej osoby. Wśród nich można wskazać między innymi rodzaj posiadanych włosów, ale także rozstawienie oczu oraz wysokość kości policzkowych. Dzięki wzięciu pod uwagę tych aspektów możliwe będzie dokonanie wyboru optymalnej fryzury oraz uczesania, które będą podkreślały urodę kobiety oraz niwelowały pewne jej mankamenty. Dlatego też nie powinno się ślepo podążać za trendami i wybierać takich samych fryzur jak gwiazdy, ponieważ mogą się one okazać nieodpowiednie dla danej osoby.

Objętość

W przypadku okrągłej twarzy warto decydować się na wybór fryzur o dużej objętości. Objętość fryzury to bardzo ważny aspekt, niezależnie od jej rodzaju, ponieważ praktycznie każdym włosom można nadać jej nieco więcej. Włosy u osoby z okrągłą twarzą powinny sprawiać wrażenie nieokiełznanych, a także być dość gęste. Dzięki temu twarz będzie lepiej się prezentowała, a jej okrągły kształt nie będzie aż tak się rzucać w oczy.

Long bob

Idealna fryzura dla grubej twarzy to przede wszystkim long bob. W tym typie fryzury włosy zachowują jednolitą formę, bez konieczności różnicowania ich długości. Jednak kontur zewnętrzny jest wydłużony, co bardzo dobrze się prezentuje w przypadku okrągłej twarzy. W tym typie fryzury możliwe jest także zastosowanie przedziałka z boku, jednak nie jest to konieczne dla uzyskania dobrego efektu. Long bob to fryzura, dzięki której wizualnie twarz się rozciąga i nieco zmienione jest jej postrzeganie. Natomiast przedziałek boczny może wpływać na stworzenie asymetrycznego kontrastu, który wzmocni uzyskany efekt optyczny.

Krótszy bob

Osoby z okrągłą twarzą nie muszą decydować się jedynie na długiego boba, ponieważ krótszy wariant tej fryzury również będzie doskonałym rozwiązaniem dla wielu kobiet. Bob może być krótki i występować zarówno z przedziałkiem, jak i bez niego. Przedziałek może być umieszczony z boku głowy, ale bardzo dobrze będzie wyglądała także fryzura z przedziałkiem znajdującym się na środku. W przypadku tworzenia takiej fryzury warto pamiętać, że jej wygląd zostanie podkreślony poprzez uniesienie włosów u ich nasady. Krótszy bob można także stworzyć z pasemkami, które będą nadawały niepowtarzalnego charakteru całej fryzurze.

Długie loki

Posiadaczki okrągłej twarzy mogą mieć również fryzurę stworzoną z długich włosów, jeśli takie są ich indywidualne preferencje. W tym przypadku doskonale sprawdzą się długie włosy wraz z grubymi lokami, które będą się prezentowały niezwykle kobieco oraz będą miały niepowtarzalny urok. Kontrolowany chaos na głowie można stworzyć dzięki zastosowaniu grubej lokówki, a także specjalnego lakieru, dzięki któremu możliwe będzie utrzymanie włosów w niezmienionej formie przez cały dzień. W przypadku tej fryzury warto zdecydować się również na lekkie postrzępienie końcówek.

Grzywka z przedziałkiem

Fryzura okrągła twarz może obejmować także efektownie prezentującą się grzywkę. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie curtain bangs, czyli popularna grzywka z przedziałkiem pośrodku czoła i głowy. Grzywka w tym stylu zazwyczaj jest dość długa i może sięgać nawet poniżej kości policzkowych. Dzięki częściowemu zasłonieniu czoła oraz policzków sprawia, że twarz staje się bardziej smukła, a jej okrągły kształt nie jest tak zauważalny przez otoczenie. Warto w odpowiedni sposób układać grzywkę, ponieważ dzięki temu będzie się lepiej prezentowała. Można na przykład ją lekko wywijać na zewnątrz.

Grzywka francuska

Kolejnym rodzajem grzywki, który doskonale sprawdzi się w przypadku kobiet z okrągłą twarzą, jest tak zwana grzywka francuska. Grzywka w tym stylu zazwyczaj sięga co najmniej do brwi i jest dużo krótsza od klasycznej grzywki z przedziałkiem. Grzywka w tej formie bardzo często pozostawiana jest w nieładzie, który dodaje niepowtarzalnego charakteru całej fryzurze. Francuska grzywka doskonale sprawdzi się przy krótkich włosach, jednak można ją zrobić również przy posiadaniu nieco dłuższej fryzury. Szczególnie polecane i modne są strzępione grzywki w tym stylu, które tak chętnie wybierają kobiety mieszkające w Paryżu.

Ostre cięcie

„Okrągła twarz jakie włosy?” to pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet z twarzą o okrągłym kształcie. W tym przypadku doskonale sprawdzi się bardzo dużo różnych fryzur, jednak szczególnie polecane są także ostre cięcia, dzięki którym możliwe jest uzyskanie minimalistycznej fryzury. Kobietom o okrągłym kształcie twarzy poleca się fryzurę o nazwie pixie cut, która jest dość krótka i ma ciężką grzywkę, która najczęściej jest zaczesywana na bok. Dzięki grzywce w tym stylu możliwe jest optyczne wysmuklenie twarzy, a także jej wyszczuplenie, na czym szczególnie zależy wielu kobietom. Takie cięcie w pozytywny sposób wpływa na wizualny odbiór twarzy, ponieważ kości policzkowe wydają się nieco uniesione w tym przypadku.

FASHION-LAND

Redakcja biuti.pl

Redakcja biuti.pl to grupa specjalistów z zakresu urody, mody, zdrowia. W swoich artykułach prezentujemy także porady z lifestylu oraz newsy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

suknie ślubne
Zwroty do sklepu Andżela na różne sposoby
Zwroty w Neścior a ekologia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zwroty w Neścior a ekologia