Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Karmelowy blond – apetyczny wygląd nie tylko na włosach

25 września 2023 Karmelowy blond

Karmelowy blond brzmi jak smakołyk i… do pewnego stopnia nim jest. Osoby o tym kolorze włosów wyglądają bardzo korzystnie bez względu na wiek. Szukasz alternatywy dla blondu, nie satysfakcjonuje cię ciemny brąz? Wypróbuj odcienia karmelu, efekt cię zachwyci.

Jak wygląda karmelowy blond na włosach?

Jak wygląda na włosach karmelowy blond? Bardzo ciepło i… słodko. To połączenie ciepłego, ciemnego blondu i jasnego brązu. Włosy mają prawo wydawać się nie jednorodne, całkiem jak w naturze. Raczej nie powinniśmy zakładać, że farbując włosy na karmelowy blond, uzyskamy ich jednolity wygląd. I o to właśnie chodzi, bo w naturze też włosy rzadko wyglądają dokładnie tak samo na całej długości.

Karmelowy blond można określić mianem ciepłego odcienia jasnego brązu, co od razu kwalifikuje go jako odcień pasujący do określonego typu urody.

Komu pasuje karmelowy blond?

Komu pasuje karmelowy blond? Ten kolor wydaje się uniwersalny i dobry dla każdego. W rzeczywistości jednak powinny po niego sięgnąć osoby o ciepłej karnacji, w wiosennym lub jesiennym typie urody.

Karmelowy blond nie zna ograniczeń wiekowych. Mogą go nosić zarówno młode, jak i nieco starsze osoby, a nawet seniorzy. Śmiało można powiedzieć o nim, że ma właściwości odmładzające. Wygląda bardzo naturalnie, co dodatkowo potęguje efekt odmładzania.

Jeśli chodzi o długość włosów, to karmelowy blond lepiej wygląda na długich, gdzie może w pełni zaprezentować swoją urodę i efekt połączenia dwóch kolorów. Świetnie sprawdza się na włosach kręconych lub modelowanych w fale.

Kiedy warto sięgnąć po karmelowy blond?

Karmelowy blond mimo nazwy nie jest typowym jasnym, żółtym blondem. Świetnie sprawdzi się we wszystkich przypadkach, w których platynowe odcienie blondu są wykluczone, a więc przy:

– wszelakich niedoskonałościach cery, bliznach, trądziku, przebarwieniach, widocznych naczynkach,

– zmarszczkach, o ile bardzo jasne kolory je podkreślają, to ciemniejsze działają odwrotnie, przy karmelowym blondzie zmarszczki nie będą się tak mocno rzucały w oczy,

– ostrych rysach twarzy, ciepły karmelowy blond wizualnie je złagodzi.

Komu nie pasuje karmelowy blond?

Karmelowy blond, jak każdy inny kolor włosów, powinien pasować do urody. Raczej nie poleca się go w przypadku bardzo jasnej cery, bo kontrast będzie zbyt duży. Także na bardzo krótkich włosach karmelowy blond nie będzie wyglądał okazale, choć stosowanie go na takiej fryzurze nie jest wykluczone.

Czy każdy może przefarbować włosy na karmelowy blond?

W zasadzie tak, bo jak zostało wskazane wyżej, ten kolor jest na tyle uniwersalny, że pasuje niemal wszystkim. Warto jednak przyjrzeć się dotychczasowemu kolorowi włosów, bo może on być wskazówką przy farbowaniu.

Jeśli włosy są jasne lub siwe, nie powinno być problemu z ich koloryzacją na karmelowy blond. Jeśli jednak są ciemnobrązowe lub czarne, sprawa może się skomplikować. W takim wypadku musisz się liczyć z uzyskaniem ciemniejszego odcienia. Aby uzyskać jaśniejszy karmelowy blond być może konieczna będzie dekoloryzacja. Najłatwiej i najbezpieczniej można ją wykonać w salonie fryzjerskim.

Materiał oznaczony

Redakcja biuti.pl

Redakcja biuti.pl to grupa specjalistów z zakresu urody, mody, zdrowia. W swoich artykułach prezentujemy także porady z lifestylu oraz newsy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Efektywne strategie walki z trądzikiem
Zwroty Fitanu bez tajemnic
Sprawdzone metody na nawilżenie skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

Sprawdzone metody na nawilżenie skóry