Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Kreowanie pięknych paznokci hybrydowych w zaciszu własnego domu – jak to zrobić?

22 czerwca 2023 Hybrydowe malowanie paznokci

Hybrydowe malowanie paznokci to nie tylko szybka i trwała metoda na urozmaicenie wyglądu naszych dłoni, ale również, mimo pozorów, znacznie bardziej oszczędna alternatywa dla klasycznego manicure.

Krok pierwszy – Kompletowanie zestawu do hybryd

Nabycie właściwych produktów do hybryd to najbardziej skomplikowany etap. Następne kroki są prostsze i przyjemniejsze. Twój zestaw powinien zawierać:

  • Lakiery hybrydowe
  • Lampę LED UV
  • Inne akcesoria

Jak tylko zgromadzisz komplet do hybryd, możesz przejść do kolejnego etapu – przygotowania paznokci.

Krok drugi – Kształtowanie paznokci

Z wykorzystaniem odpowiedniego patyczka, odsuń skórki z powierzchni paznokci. Im dokładniej to zrobisz, tym lakier hybrydowy lepiej rozprowadzi się po powierzchni. Następnie nadaj swoim paznokciom preferowany kształt. To istotne, gdyż po nałożeniu hybrydy nie będziesz już mogła go modyfikować.

Następnie, przygotuj płytkę paznokcia za pomocą specjalnego bloku polerskiego. Robisz to delikatnie, aby nie uszkodzić paznokcia. Wykonaj to starannie, ponieważ nieprawidłowe przygotowanie może uszkodzić płytkę paznokcia.

Następnie, oczyść paznokcie za pomocą specjalnego odtłuszczacza. Wystarczy, że nasączysz wacik płynem i przetrzesz nim paznokcie. Teraz jesteś gotowa do najbardziej ekscytującego etapu, czyli malowania.

Krok trzeci – Hybrydowy manicure jak z salonu

Aby wykonać paznokcie hybrydowe, potrzebujesz lampy UV/LED. Na początek, nałóż bazę pod hybrydę. Pamiętaj o utrwaleniu bazy za pomocą lampy – zazwyczaj około 60 sekund na każdy paznokieć.

Następnie, przystąpisz do najprzyjemniejszej części – nałożenia lakieru hybrydowego. Dla najlepszego efektu, pokryj paznokcie dwiema warstwami lakieru. Po nałożeniu hybrydy, cieszysz się nią aż przez 3 tygodnie bez poprawek!

Podobnie jak z bazą, maluj lakierem i utwardzaj go lampą przez około 30 sekund. Nie nakładaj od razu dwóch warstw – każda z nich wymaga osobnego utwardzenia. Pamiętaj, że lakiery o większej pigmentacji mogą wymagać dłuższego czasu naświetlania, do 60 sekund.

Ostatnim krokiem jest pokrycie paznokci topem hybrydowym. Trzymaj go w lampie min. 60 sekund. Jest to element wykończeniowy, który utwardza paznokcie i chroni hybrydę przed odpryskami. Dzięki topowi możesz uzyskać efekt błyszczenia lub matu.

Wykonywanie hybrydowego manicure to strzał w dziesiątkę – pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zawsze mieć piękne dłonie. Wyobraź sobie, jak często musisz poprawiać paznokcie, używając zwykłych lakierów – często nawet codziennie. Z hybrydami, malujesz paznokcie raz na 2-3 tygodnie, dlatego buteleczka lakieru wystarcza na znacznie dłużej. Mimo że malowanie hybrydami może wydawać się skomplikowane, gwarantujemy, że po 3 razach stanie się to czystą przyjemnością.

Redakcja biuti.pl

Redakcja biuti.pl to grupa specjalistów z zakresu urody, mody, zdrowia. W swoich artykułach prezentujemy także porady z lifestylu oraz newsy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zwroty Fitanu bez tajemnic
Sprawdzone metody na nawilżenie skóry
atopowe zapalenie skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

atopowe zapalenie skóry