Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Tatuaże więzienne – rodzaje, znaczenie

28 lutego 2023 tatuaże więzienne rodzaje znaczenie


Robienie tatuaży w więzieniach już od wielu lat jest bardzo popularne. Są to przeważnie znaki, które kryją za sobą określone znaczenie lub więzienną hierarchię. Tatuowanie się w więzieniu jest częstym zjawiskiem, choć nielegalnym. Tatuaże przestępców niekiedy wskazują na fach, pochodzenie oraz przestępstwa, jakich się dopuścili. Warto wiedzieć, co oznaczają najpopularniejsze tatuaże w świecie przestępczym.

Czego dowiesz się z artykułu:

  • tatuaże więzienne i niesterylne warunki
  • tatuaże na twarzy
  • przykłady więziennych tatuaży

Tatuaże więzienne i niesterylne warunki

Tatuowanie się w więzieniu to czynność robiona w niesterylnych warunkach. Najczęściej tatuaże te robione są za pomocą igieł, spinaczy biurowych, które są specjalnie zaostrzone, drutów oraz tuszu pozyskanego ze skradzionych długopisów lub stopionej podeszwy butów. Dlatego też najczęściej tatuaże więzienne są koloru czarnego, zielonego lub niebieskiego. Takie niesterylne warunki wiążą się z możliwością wystąpienia różnego rodzaju infekcji, bliznowaceń a nawet zakażenia wirusem HIV.
Sprzęt używany do tatuowania niestety nie daje możliwości precyzyjnego wykonania tatuażu. Często także taki tatuaż wykonywany jest przez osobę, która nie ma o tym zbyt wielkiego pojęcia. Większość tatuaży więziennych to blizny, krzywe linie i wzory. Oczywiście niekiedy można za kratkami znaleźć osoby, które znają się na robieniu tatuaży i tworzą oni szczegółowe obrazy za pomocą cienkich linii. Niestety jest to rzadkość i najczęściej jednak tatuaże więzienne nie należą do najpiękniejszych.

Tatuaże na twarzy

Groźni przestępcy często chętnie robią sobie tatuaże na twarzy. Może to mieć znaczenie symboliczne, gdyż niektóre grupy i gangi tatuażami na twarzy oznaczają swoich ludzi. Całe ciało w tatuażach może być też pewnego rodzaju informacją dla więźniów, iż ten człowiek ma wiele złych uczynków na swoim koncie. Przeważnie bowiem, im więcej więziennych tatuaży na ciele, tym większa ilość popełnionych przestępstw.
Na twarzach mogą znajdować się także malutkie znaki lub kropki, które oznaczają hierarchię więzienną. Są one oczywiście tatuowane bez zgody zainteresowanych osób.

Przykłady więziennych tatuaży

Więzienne tatuaże mogą oznaczać profesje przestępcze. Kropka oznacza złodziejski fach. Strzałkę w formie tatuażu robią sobie złodzieje kieszonkowi. Włamywacze natomiast mają najczęściej tatuaże w formie klucza przekreślonego krzyżykiem. Takie dobrowolne znaki najczęściej tatuowane są na prawej dłoni między kciukiem a wskazującym palcem, tak by przy przywitaniu był on dobrze widoczny.
Często więźniowie wykonują tatuaże z znanymi symbolami, takimi jak:
• wąż – symbol zemsty,
• wąż posiadający koronę na głowie – symbol zemsty dokonanej.
Symbol zemsty jest jednym z najczęściej stosowanych przez więźniów, gdyż odczuwają oni frustrację z powodu zamknięcia i uwięzienia. Więźniowie mimo popełnienia przestępstwa mają poczucie krzywdy za uwięzienie i budzi się w nich uczucie zemsty. Z symbolem zemsty wiąże się także tatuaż przedstawiający czarną różę z kolcami. Jest to symbol dokonania zemsty, nawet gdyby miało być to przypłacone cierpieniem. Często także można spotkać napis PSM, który jest skrótem od: „pomszczę swoją młodość”.

Tatuaże więzienne to często małe rysunki, wykonane niestarannie, mało precyzyjnymi narzędziami. Mają one przedstawiać odpowiednie znaki lub symbole odwołujące się do życia i odczuć więźnia po umieszczeniu go w więzieniu.

Redakcja biuti.pl

Redakcja biuti.pl to grupa specjalistów z zakresu urody, mody, zdrowia. W swoich artykułach prezentujemy także porady z lifestylu oraz newsy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

impreza okolicznościowa warszawa
10 propozycji na najlepsze praktyczne prezenty świąteczne
męski zapach

Jesteś zainteresowany reklamą?

męski zapach