Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Właściwości Tongkat Ali. Jak działa żeń szeń malezyjski?

28 października 2022 żeń szeń malezyjski

O korzeniu z żeń-szenia słyszał zapewne każdy, kto interesuje się zdrową suplementacją. Jednak od dłuższego czasu na rynku prym wiedzie odmiana malezyjska tej rośliny, inaczej nazywana Tongkat Ali. Pod tą nazwą znajdziemy środki o prozdrowotnych właściwościach, przeznaczone zwłaszcza dla mężczyzn. W poradniku odpowiadamy na pytania, jak dokładnie działa Tongkat Ali i kto powinien unikać tego środka?

Co to jest Tongkat Ali?

Tongkat Ali, czyli inaczej żeń szeń malezyjski, swoje początki zawdzięcza Malezyjczykom, którzy od wieków stosowali go w formie napoju wzmacniającego przed polowaniami. Ówczesna suplementacja zaowocowała nie tylko większą witalnością, ale też pozytywnym wpływem na walkę z impotencją. Dzięki temu roślina ta, a zwłaszcza jej korzeń, zdobyła popularność również w innych zakątkach świata. Obecnie stosowany jest przez tysiące przedstawicieli płci męskiej jako środek wspierający zdolności rozrodcze.

Właściwości Tongkat Ali zostały potwierdzone przez liczne badania. Pierwsze wyniki wskazały przede wszystkim na bezpieczeństwo stosowania tego środka. Z kolei kolejne potwierdziły jego skuteczność w kwestii potencji i podniesienia poziomu testosteronu.

Jak żeń szeń malezyjski wpływa na organizm?

Aktualnie Tongkat Ali jest stosowany nie tylko jako suplement dla sportowców, którzy poszukują naturalnych boosterów testosteronu. Chętnie sięgają po niego też mężczyźni chcący wesprzeć swoją codzienną suplementację. 

Żeń szeń Tongkat Ali wykazuje takie właściwości jak:

  • Podniesienie poziomu testosteronu;
  • Ograniczenie aktywności kortyzolu (hormonu stresu);
  • Działanie witalizujące i adaptogenne;
  • Pomoc w walce z impotencją;
  • Zmniejszenie ryzyka bezpłodności;
  • Działanie anaboliczne.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Tongkat Ali?

Wiele osób chcących rozpocząć suplementację Tongkat Ali zastanawia się, czy środek ten jest odpowiedni dla każdego. Do tej pory nie potwierdzono przeciwwskazań do regularnego stosowania tego środka. Jak wskazują wyniki wielu badań, taka suplementacja jest w pełni bezpieczna nawet dla osób z nadciśnieniem czy z podwyższonymi próbami wątrobowymi. 

Jednak, jak podają ulotki wielu suplementów Tongkat Ali, powinny unikać go kobiety w ciąży i matki karmiące. Zastanawiając się, czy suplementowanie Tongkat Ali jest bezpieczne, warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Dotyczy to przede wszystkim osób posiadających poważniejsze dolegliwości czy schorzenia. W odpowiednim dawkowaniu pomoże ulotka dołączona do suplementu. 

Artykuł sponsorowany

Redakcja biuti.pl

Redakcja biuti.pl to grupa specjalistów z zakresu urody, mody, zdrowia. W swoich artykułach prezentujemy także porady z lifestylu oraz newsy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gdzie występuje witamina B9?
Gdzie występuje kwas foliowy?
Gdzie mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Gdzie mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?