Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Frezy do paznokci – które do czego?

12 lutego 2023 frezy do paznokci które do czego

W każdym salonie kosmetycznym, w którym wykonuje się manicure, znajduje się frezarka. Jest to urządzenie, które przy pomocy frezów, pomaga nadać płytce paznokcia właściwy kształt, usunąć odstające skórki, a także lakier hybrydowy. Zastanawiasz się, z jakiego materiału są wykonane frezy do paznokci, które do czego są? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego o frezach!

Z jakiego materiału mogą być wykonane frezy do paznokci?

Frezy do paznokci są wymiennymi pilniczkami, które montuje się we frezarce. Na rynku dostępnych jest ich kilka rodzajów. Materiał ma bardzo duże znaczenie. Wyróżnia się m.in. jak frezy diamentowe, ceramiczne, wykonane z węglika spiekanego (karbidu), kamienne, gumowe, filcowe, a także uchwyty do kapturków i kapturki ścierne. Ze względu na bezpośredni kontakt frezów z naszymi paznokciami i skórą, powinny one być wykonane z trwałego, ale przede wszystkim bezpiecznego materiału.

Diamentowe frezy są jednymi z najczęściej używanych w gabinetach kosmetycznych. Można je wykorzystać na wiele sposobów. Przy ich pomocy można usunąć resztki manicure, wszelkie stylizacje paznokci, usunąć skórki i pozbyć się wszelkich zrogowaceń. Frezy diamentowe są bardzo trwałe, niezniszczalne i łatwe w czyszczeniu i sterylizacji.

Innym rodzajem frezów do paznokci są te, które wykonane są z karbidu. Mają one specjalne żłobienia, które znacznie ułatwiają wykonanie manicure. Stosować je można do każdej stylizacji paznokci, trzeba jednak zachować ostrożność, ponieważ łatwo uszkodzić nimi płytkę naturalną.

Frezy ceramiczne są coraz bardziej popularne, ponieważ nie nagrzewają się i nie przenoszą ciepła. Dzięki temu można z nimi długo pracować. Są one także odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne lub pęknięcia, dlatego będą idealne do pracy z żelem lub akrylem.

Przeznaczenie frezów

Istnieje różnorodność frezów dostępnych w zależności od ich przeznaczenia. Możemy znaleźć frezy dedykowane do skórek, zrogowaceń, paznokci sztucznych, naturalnych oraz do polerowania. Jednak należy pamiętać, że najważniejsze są nasze indywidualne preferencje i dopasowanie frezów do naszej wygody i umiejętności.

Frezy do paznokci – które do czego?

Frezy do paznokci mogą różnić się mogą między sobą kształtami. W każdym, dobrym gabinecie manicure znaleźć się powinny trzy podstawowe ich kształty: szpiczaste, w kształcie łezki lub kulki, a także stożkowate i w kształcie walca.

  • Frezy stożkowate są wąskie i okrągłe. Używa się ich do nadania pożądanego kształtu płytce paznokcia, do matowienia płytki, a także do usuwania skórek. Dzięki frezom w tym kształcie usuwa się również wszelkie zrogowacenia, będą idealne do polerowania paznokci.
  • Frezy w formie walca służą do usuwania z paznokci masy, skracania wolnego brzegu i nadawania kształtu.
  • Frazy szpiczaste stosowane są do miejsc trudno dostępnych. Są niezastąpione podczas usuwania hybryd, żelu, akrylu z okolicy skórek. Używając frezów tego typu trzeba bardzo uważać, ponieważ łatwo można się skaleczyć lub uszkodzić płytkę.
  • Frezy w kształcie łezki lub kulki są niezwykle pomocne do usuwania nabłonek z płytki paznokcia, a także do usuwania skórek. Pierwszy z wymienionych najlepiej nadaje się do zdejmowania naskórka z płytki. Natomiast drugi jest doskonały do starannego i precyzyjnego usuwania skórek.
frezy do paznokci który do czego

Jak wyglądają oznaczenia frezów?

Frezy do paznokci są oznaczone różnymi kolorami, które określają ich gradację. Czerwona barwa oznacza frez najmniejszy i najdrobniejszy, niebieski większy, ale również drobny. Kolor żółty oznacza frez duży i gruby, czarny bardzo gruby, natomiast różowy to najgrubszy frez. Barwę należy dopasować do pracy jaką się wykonuje. Frezy kupuje się przeważnie w kompletach. Aktualnie najbardziej popularne są diamentowe i ceramiczne, dostępne w dobrych, sprawdzonych hurtowniach kosmetycznych. Często kupić je można w zestawie z frezarką. Należy pamiętać, że wszystkie frezy należy czyścić i sterylizować po każdym użyciu.

Podsumowanie

Frezy są przydatnym narzędziem do zapewnienia zdrowego i zadbanego wyglądu paznokci. Mogą być używane do cięcia, usuwania skórek i usuwania starego lakieru. Frezy do paznokci są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i materiałach, dzięki czemu można je dostosować do potrzeb i preferencji każdego.

Redakcja biuti.pl

Redakcja biuti.pl to grupa specjalistów z zakresu urody, mody, zdrowia. W swoich artykułach prezentujemy także porady z lifestylu oraz newsy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

10 propozycji na najlepsze praktyczne prezenty świąteczne
męski zapach
Skarpetki a damskie buty

Jesteś zainteresowany reklamą?

Skarpetki a damskie buty