Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Soczewki czy okulary – zalety i wady obu opcji

3 marca 2023 Soczewki czy okulary

Osoby borykające się z różnymi problemami ze wzrokiem, zazwyczaj stają przed trudnym wyborem. Zastanawiają się, czy lepiej wybrać soczewki kontaktowe, czy też może sięgnąć po klasyczne okulary. Jeśli Ty też masz taki dylemat, ten artykuł jest dla Ciebie.

Czym różnią się soczewki od okularów?

Zanim dowiesz się, co lepiej wybrać — soczewki czy okulary — sprawdź, czym dokładnie różnią się te dwie opcje. Okulary to oprawki ze szkłami korekcyjnymi, które są noszone na nosie. Nie tylko poprawiają wzrok, ale często stanowią także element dekoracyjny. Soczewki kontaktowe natomiast to kawałki specjalnego tworzywa, które umieszcza się bezpośrednio na gałce ocznej. Choć niektórzy twierdzą, że zapewniają większą wygodę, to przede wszystkim wymagają specjalnej pielęgnacji, aby uniknąć zakażeń oczu.

Jakie są różnice pomiędzy noszeniem soczewek a okularów?

Co różni okulary i soczewki kontaktowe? Okulary przede wszystkim są łatwiejsze do zakładania i zdejmowania, co może być ważne dla początkujących użytkowników. Ponadto nie wymagają codziennego czyszczenia. To z kolei będzie miało znacznie dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne. Ponadto tak jak wcześniej zostało wspominane, okulary mogą służyć jako dodatkowy element stylizacji, ponieważ istnieje wiele różnych kształtów i kolorów oprawek.

soczewki kontaktowe? Przede wszystkim dają naturalniejsze widzenie, ponieważ leżą bezpośrednio na gałce ocznej. Zapewniają także większą swobodę ruchów. Nie mają ramki ani uchwytów na uszy, które mogłyby ograniczać Twoją aktywność. Co więcej, jeśli sięgniesz po soczewki kontaktowe jednodniowe, nie będziesz musiał (-a) tracić czasu na dodatkową pielęgnację, choć oczywiście taka opcja jest nieco droższa.

Soczewki czy okulary – jak wybrać?

Masz nadwzroczność? A może w Twojej karcie leczenia jest zapisane „krótkowidz”? Zastanawiasz się, co w związku z tym wybrać — soczewki czy okulary? W tym przypadku zazwyczaj wada wzroku nie ma znaczenia. Dużo bardziej liczą się Twoje indywidualne preferencje i zalecenia lekarza. To czy sięgniesz po szkła kontaktowe czy okulary powinno zależeć od Twojego stylu życia, potrzeb i preferencji. Zastanów się przede wszystkim czy ćwiczysz lub uprawiasz sporty, czy masz czas na pielęgnację soczewek i jaki jest Twój poziom zaawansowania.

Dla kogo lepiej sprawdzą się soczewki?

Mając dylemat soczewki czy okulary, po soczewki kontaktowe powinny sięgnąć osoby, które mają aktywny styl życia oraz uprawiają sporty. Nie chcą także zmieniać wyglądu swojej twarzy, a poza tym wolą ukryć problemy z oczami. Soczewki kontaktowe będą także dla nich lepszym wyborem, jeśli często noszą okulary przeciwsłoneczne.

Dla kogo lepiej sprawdzą się okulary?

A kiedy w zestawieniu „soczewki czy okulary” lepiej wypadają okulary? Przede wszystkim wówczas kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę z korekcją wzroku, ponieważ są one łatwiejsze w użytkowaniu. Lepiej po nie sięgnąć także, kiedy ma się wrażliwe oczy lub specjalne potrzeby wynikające z zaawansowanych problemów ze wzrokiem.

Mamy nadzieję, że już wiesz, co wybrać — soczewki czy okulary.

Redakcja biuti.pl

Redakcja biuti.pl to grupa specjalistów z zakresu urody, mody, zdrowia. W swoich artykułach prezentujemy także porady z lifestylu oraz newsy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

10 propozycji na najlepsze praktyczne prezenty świąteczne
męski zapach
Skarpetki a damskie buty

Jesteś zainteresowany reklamą?

Skarpetki a damskie buty