Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Codzienna pielęgnacja w kilka minut

23 sierpnia 2023 Codzienna pielęgnacja w kilka minut

Rano zazwyczaj mamy stosunkowo niewiele czasu a sporo do zrobienia. Jak zadbać o twarz w kilka minut, tak aby cały dzień prezentowała się promiennie?

Likwidacja opuchlizny i cieni pod oczami

Częstymi problemami rano są opuchnięta twarz i cienie pod oczami. Jak sobie z nimi poradzić kiedy mamy niewiele czasu? Dobrą metodą jest stosowanie płatków żelowych pod oczy, które możemy nałożyć, a potem pójść na przykład zrobić sobie kawę czy śniadanie. Żel może mieć w składzie kwas hialuronowy, kofeinę czy inne składniki, które pobudzą mikrokrążenie i zlikwidują cienie pod oczami. Żeby lepiej poradzić sobie z opuchlizną w tym obszarze warto przed nałożeniem płatki trzymać w lodówce – można je tam włożyć na przykład wieczorem. Schłodzony żel dobrze zadziała na poranne podpuchnięte oczy. Żeby też lepiej poradzić sobie z opuchlizną twarzy można w codzienną pielęgnację włączyć masaż twarzy. Produkty nawilżające nałożyć zamiast palcami da się rollerem, albo płytką gua sha – nie zajmie to wiele więcej czasu, a pomoże uzyskać spektakularny efekt.

Nawilżanie twarzy

Żeby cera prezentowała się pięknie przez cały dzień, powinna być przede wszystkim dobrze nawilżona. Jak już wspomniano, produkty kremowe czy żelowe nakładać możemy akcesorium masującym, rollerem lub płytką. Nie tylko pomoże to w aplikacji kosmetyku, ale również sprawi, że krążenie skóry będzie lepsze, a składniki aktywne skutecznie się wchłoną. Jeżeli mamy niewiele czasu, a zależy nam na tym, aby skóra była naprawdę mocno nawilżona warto po pierwsze zastosować kosmetyki, które będą miały składniki takie jak na przykład kwas hialuronowy czy aloes. Świetnie nawadniają one skórę. Po drugie, aby zwiększyć poziom nawilżenia, pomiędzy nałożeniem kolejnych warstw serum czy kremu warto dodatkowo spryskać cerę tonikiem lub wodą różaną. Nawilżający krem do twarzy na dzień powinien również mieć odpowiedni poziom ochrony UV, tak, aby nasza cera nie była narażona na negatywne skutki promieniowania słonecznego.

Jeżeli wiemy o tym że rano nie mamy zbyt wiele czasu na pielęgnację twarzy i borykamy się z przesuszoną skórą, bardzo dobrą praktyką będzie stosowanie całonocnej maski – kremu, który zaaplikujemy na skórę wieczorem. Dzięki temu przez całą noc nasza cera będzie przygotowywana do następnego dnia.

Szybki makijaż

Jeśli rano zależy nam na wykonaniu szybkiego makijażu, warto zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w produkty, które nam to umożliwią. Możemy na przykład połączyć właściwości pielęgnacyjne kremu i wyrównywanie kolorytu skóry. Krem BB może z powodzeniem zastąpić produkt nawilżający oraz podkład, dzięki czemu będziemy aplikowali tylko jeden kosmetyk zamiast dwóch, co pozwoli nam zaoszczędzić czas. Najszybszy makijaż możemy też wykonać palcami, w związku z tym warto mieć takie kosmetyki, który które dzięki swojej kremowej formule będą się nadawały do nałożenia bez użycia pędzli. Świetnie w tym celu sprawdzą się cienie do powiek, które możemy zaledwie rozetrzeć na powiece, kremowe róże, nadające się do użycia także jako pomadka.

Jeśli na poranną pielęgnację i makijaż nie mamy wiele czasu, kluczem jest odpowiednia organizacja (także toaletki czy kosmetyczki) oraz stosowanie kosmetyków, które pełnią kilka funkcji.

Materiał zewnętrzny

Redakcja biuti.pl

Redakcja biuti.pl to grupa specjalistów z zakresu urody, mody, zdrowia. W swoich artykułach prezentujemy także porady z lifestylu oraz newsy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Efektywne strategie walki z trądzikiem
Zwroty Fitanu bez tajemnic
Sprawdzone metody na nawilżenie skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

Sprawdzone metody na nawilżenie skóry