Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak przykleić rzęsy?

2 marca 2023 jak przykleić rzęsy

Doklejanie sztucznych rzęs jest świetnym sposobem na poprawę wyglądu i dodanie sobie wdzięku. To prosty proces, który można wykonać samodzielnie w domu, za pomocą odpowiedniego kleju i wybranych rzęs. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się o tym, jak przykleić rzęsy, bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy profesjonalnym wizażystą!

Sztuczne rzęsy – jak wybrać?

Jeśli chodzi o wybór sztucznych rzęs, istnieje wiele różnych czynników do rozważenia.  Na początku drogi, zalecany jest wybór sztucznych rzęs na pasku. Są niezwykle łatwe do przyklejenia, a ponadto dyskretny pas skutecznie ukrywa przyklejone miejsce. Upewnij się, że jakikolwiek rodzaj rzęs wybierzesz pasuje wygodnie na Twój kształt oka i rozmiar. Jeśli Twoje oczy są małe i głęboko osadzone, wybieraj krótsze, cieńsze rzęsy, które mają tzw. kształt kociego oka – czyli, że są one dłuższe na zewnątrz. Sztuczne rzęsy są w różnych rozmiarach i długościach, więc możesz wypróbować kilka różnych, aż znajdziesz jeden, który wygląda dobrze na ciebie. 

Jak przykleić rzęsy na pasku?

Przyklejanie rzęs na może być trudnym zadaniem, ale z odpowiednimi narzędziami i techniką można osiągnąć piękny wygląd. Będziesz potrzebować sztucznych rzęs, pęsety, kleju do rzęs i zalotki. Najpierw zacznij od podkręcenia swoich naturalnych i nałożenia na nie cienkiej warstwy tuszu. Następnie zmierz sztuczne rzęsy względem swoich własnych, aby upewnić się, że mają odpowiednią długość. W razie potrzeby przytnij. Następnie nanieś cienką linię kleju wzdłuż pasma sztucznych rzęs i poczekaj, aż stanie się lepki, zanim go nałożysz. Umieść sztuczne rzęsy jak najbliżej naturalnej linii rzęs i delikatnie dociśnij. Pozwól klejowi całkowicie wyschnąć przed nałożeniem dodatkowego tuszu do rzęs lub makijażu oczu. Z praktyką, będziesz w stanie opanować tę umiejętność w krótkim czasie!

Jak przykleić rzęsy na pasku

Jak przykleić sztuczne rzęsy w kępkach?

Przyklejanie rzęs na pasku, to nie jedyne możliwe rozwiązanie. Za każdym pełnym, głębokim spojrzeniem kryje się tajemnica. Często jest nią kępki sztucznych rzęs, które, jeśli poprawnie zastosowane, potrafią całkowicie odmienić wygląd oka, nadając mu intensywności i wyrazistości. Zastanawiasz się, jak przykleić kępki sztucznych rzęs, aby uzyskać naturalny efekt? Sprawdź kroki poniżej:

  1. Najpierw wykonaj delikatny makijaż oka, który umożliwi ci ukrycie miejsca, w którym zostaną przyklejone kępki. Dobrze jest zacząć od narysowania kreski, która pomoże zatuszować miejsce doczepienia sztucznych rzęs. Własne rzęsy podkręć zalotką – kępki są już podkręcone.
  2. Przyklejanie kępek rozpocznij od zewnętrznego kącika oka. Pamiętaj, aby dostosować długość sztucznych rzęs do długości swoich naturalnych. Chwyć kępkę rzęs pęsetą, namocz jej końcówkę w kleju i odciskaj nadmiar na skórze dłoni. Następnie przyłóż kępkę dokładnie między swoimi rzęsami, przytrzymaj na miejscu przez około 30 sekund.
  3. Na koniec wytuszuj rzęsy, aby połączyć prawdziwe rzęsy z kępkami. Dzięki temu uzyskasz jeszcze bardziej naturalny efekt. Pamiętaj, aby nakładać kępki rzęs naprzemiennie. Symetryczność jest kluczem do uzyskania naturalnego wyglądu.

Jak długo utrzymują się sztuczne rzęsy?

Skoro już wiesz, jak przykleić rzęsy na pasku i w kępkach, to czas na inne ważne informacje. Sztuczne rzęsy to doskonały sposób, aby dodać objętość i długość do własnych naturalnych. Są one dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, dzięki czemu można znaleźć dla każdego wyglądu. Wykonane są ze sztucznych materiałów, które naśladują wygląd prawdziwych. Powinny być umieszczone na podstawie swojej naturalnej linii rzęs i starannie przyklejone do miejsca ze specjalnym klejem. W zależności od tego, jak często nosisz je i jak dobrze się nimi opiekujesz, sztuczne rzęsy mogą się utrzymać od jednego dnia do kilku tygodni. Jeśli zastosujesz klej prawidłowo, powinien on utrzymać je w miejscu bez oderwania lub rozmazania. Aby upewnić się, że twoje rzęsy będą tak długo, jak to możliwe, unikaj w tym czasie pocierania i moczenia oczu. 

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Usuwanie sztucznych rzęs nie jest trudnym procesem. Aby je usunąć, zacznij od użycia płynu do demakijażu lub produktu na bazie oleju, aby zmiękczyć klej, który trzyma sztuczne rzęsy. Nie spiesz się i zastosuj remover równomiernie wzdłuż paska sztucznych rzęs. Poczekaj chwilę, aż klej zmięknie przed próbą usunięcia go z powieki. Delikatnie pociągnij na rogu paska rzęs pęsetą i powoli odklej od swoich naturalnych. Uważaj, aby nie ciągnąć zbyt mocno, ponieważ może to spowodować wyrwanie niektórych z Twoich prawdziwych rzęs. Po usunięciu, użyj bawełnianego wacika zanurzonego w mleczku do demakijażu lub produkcie na bazie oleju, aby usunąć wszelkie pozostałości po kleju.

Redakcja biuti.pl

Redakcja biuti.pl to grupa specjalistów z zakresu urody, mody, zdrowia. W swoich artykułach prezentujemy także porady z lifestylu oraz newsy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Efektywne strategie walki z trądzikiem
Zwroty Fitanu bez tajemnic
Sprawdzone metody na nawilżenie skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

Sprawdzone metody na nawilżenie skóry