Jaki zabieg na rzęsy i brwi zastosować chcąc mieć pewność, że to ich atrakcyjny wygląd będzie przyciągał od tej pory spojrzenia? Istnieje co najmniej kilka możliwości, którymi warto się zainteresować. Im więcej ich poznamy, tym większa będzie szansa na to, że znajdziemy idealne dla siebie rozwiązanie.
Czego dowiesz się z artykułu:
- zabieg na rzęsy – lifting
- botoks rzęs i jego specyfika
- zabieg na rzęsy – laminowanie
- przedłużanie rzęs i jego sekrety
- zabiegi na brwi, które warto poznać
Zobacz także: Serum z witaminą C – jak stosować?
Zabieg na rzęsy – lifting
Lifting rzęs to zabieg kosmetyczny, którego podejmujemy się po to, aby unieść rzęsy do góry. Jego działanie można porównać do tego, jakie ma klasyczna zalotka, choć efekt zabiegu utrzymuje się zdecydowanie dłużej i może trwać nawet kilka tygodni. Rzęsy po zabiegu nie odkształcają się pod wpływem wilgoci, a choć osoba wykonująca zabieg koncentruje się na ich uniesieniu i podkręceniu, rzęsy stają się też wizualnie dłuższe i bardziej gęste. Opcjonalnie lifting rzęs można łączyć z koloryzacją, dzięki czemu przez pewien czas do codziennego makijażu nie będzie trzeba wykorzystywać maskary.
Lifting rzęs nie zawsze przynosi tak samo spektakularne rezultaty. Nic więc dziwnego, że często mówi się o nim jako o zabiegu skierowanym do osób, których rzęsy są proste, ale długie. Efekt będzie też z pewnością bardziej spektakularny, jeśli właścicielka rzęs może pochwalić się ich dość dużą gęstością. Zabieg nie pociąga za sobą efektów ubocznych. Jeśli jednak problemem pacjentki jest wypadanie rzęs albo częste infekcje oka, warto zastanowić się nad tym, czy nie byłoby lepiej zrezygnować z niego.
Botoks rzęs i jego specyfika
Botoks rzęs to stosunkowo nowy zabieg, który – wbrew swojej nazwie – nie ma nic wspólnego ani ze stylizacją, ani z klasycznym zabiegiem tego rodzaju na twarz. Jest zabiegiem regeneracyjnym proponowanym zwykle jako dodatek do liftingu albo laminowania rzęs. Mianem botoksu określa się w tym przypadku odżywkę bogatą w witaminy. Jej aplikacja sprawia, że rzęsy natychmiast stają się bardziej miękkie, odpowiednio nawilżone i pełne blasku. Zabieg kojarzy się przede wszystkim z poprawą kondycji włosków. Warto jednak zdecydować się na niego także dlatego, że może utrwalać kolor. Jego wykonanie zaleca się przede wszystkim tym osobom, których rzęsy wymagają nie tylko samego odżywienia, ale i wzmocnienia.
Zabieg na rzęsy – laminowanie
Laminowanie rzęs to zabieg, który jest zbliżony do liftingu. Niejednokrotnie możemy zresztą usłyszeć, że jest jego nowocześniejszą, nieco trwalszą wersją. Rzęsy laminuje się po to, aby trwale unieść je i podkręcić, choć osoba wykonująca zabieg stara się zadbać również o ich odpowiednie odżywienie i nawilżenie. Zabieg najczęściej jest wykonywany z użyciem keratyny. W czasie jego trwania najpierw odtłuszcza się włoski, następnie zaś zabezpiecza się dolne rzęsy z pomocą specjalnych płatków. Po wstępnych przygotowaniach można już nawinąć rzęsy na specjalny wałeczek, a potem pokryć odżywką. Płynna keratyna jest wykorzystywana już na zakończenie zabiegu, a jej głównym zadaniem jest utrwalenie jego efektów. Po zabiegu włoski są podkręcone i wydłużone, można jednak liczyć także na ich wzmocnienie. Efekt zwykle utrzymuje się od sześciu do nawet ośmiu tygodni.
Przedłużanie rzęs i jego sekrety
Przedłużanie rzęs jest zabiegiem wykonywanym nie tylko po to, aby je wydłużyć, ale również w celu ich zagęszczenia. Odbywa się z wykorzystaniem sztucznych włosków, które są do nich doczepiane za pomocą specjalnego kleju. Profesjonalne przedłużanie rzęs jest zabiegiem, który nie powinien być porównywany do przyklejania kępek. Te odpadają zwykle już po jednym umyciu i są postrzegane przez kosmetyczki przede wszystkim jako rozwiązanie doraźne. Jeśli zdecydujemy się na profesjonalne przedłużanie rzęs, możemy mieć pewność, że satysfakcjonujący nas efekt będzie się utrzymywać nawet przez miesiąc. Zabieg jest bezpieczny, warto jednak pamiętać o tym, aby sztuczne włoski były zdejmowane w gabinecie kosmetycznym. Jeśli nie ma się czasu na kolejną wizytę, należy poczekać, aż wypadną samoczynnie. Samodzielne próby pozbywania się ich mogą skończyć się infekcją i stanem zapalnym.
Zabiegi na brwi, które warto poznać
Na liście zabiegów na brwi, którymi dobrze jest się zainteresować, pierwsze miejsce zajmują niezmiennie brwi pudrowe. To właśnie ten zabieg, wykonywany z wykorzystaniem henny organicznej, umożliwia zamalowanie wyznaczonego obszaru skóry preparatem o nasyconym odcieniu. Henna organiczna barwi nie tylko włoski, ale również skórę. Może utrzymywać się nawet przez sześć tygodni, choć wiele zależy nie tylko od stanu skóry, ale również od jakości zastosowanego preparatu.
Laminowanie brwi to zabieg, który przeprowadza się po to, aby trwale ułożyć włoski. Celem zabiegu jest ujarzmienie tych, które bywają wyjątkowo niesforne. Przeważnie układa się je pod kątem 45 stopni w odniesieniu do osi oczy. Takie ułożenie sprawia, że możemy się cieszyć efektem sztucznej objętości.
Najpopularniejszym zabiegiem na brwi niezmiennie pozostaje jednak makijaż permanentny. Jest wynikiem pigmentacji skóry, chcąc mieć pewność, że zostanie wykonany prawidłowo. Dobrze jest więc decydować się na niego jedynie w profesjonalnym gabinecie. Efekt makijażu permanentnego może utrzymywać się nawet do dwóch lat. Jednak co jakiś czas dobrze zdecydować się na jego lekką korektę.
Podsumowanie
Odpowiedź na pytanie „Jaki jest najlepszy zabieg na rzęsy i brwi?” zależy od Twoich osobistych potrzeb i preferencji. Wiele osób preferuje przedłużanie rzęs, które oferuje trwały i naturalny wygląd. Inni wolą pięknie podkreślone brwi za pomocą henny lub makijażu permanentnego. W zależności od Twoich celów, możesz wybrać zabieg, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom.